Global İş Ortağınız
Globalizm nedir?

Neymiş? Globalizm her yeri sarmış. Özellikle internet, globalizmin temellerini atmış. Siz globalizmin son yüzyılda mı ortaya çıktığını düşünüyorsunuz? Büyük Roma’yı Büyük Roma yapan, dünyanın bütün nimetlerine kucak açmış olması değil mi? Mısır Medeniyeti’ni ortaya çıkaran bütün alimlerin Mısır’da mı yetiştiğini sanıyorsunuz? Yoksa Osmanlı’yı Osmanlı yapanın farklı beyinlere kucak açmasına dayandığından haberiniz yok mu? Peki Green Card çekilişi desek? ABD niye farklı beyinleri ülkesine davet ediyor? Hepsinin temeli, globalizmin sunduğu avantajlara dayanıyor. Globalizm, bilgi alışverişi demek. Bilgi, güçtür. Gücün temelinde her zaman globalizm vardı. Bugün de öyle, yarın da öyle olacak.

THE’nın konuya yaklaşımı…

THE da işte bu mantaliteyle çalışıyor. Animasyon söz konusu ise mesela Kanada bulunan partneriyle çalışıyor. Avrupa’dan yönetmene ihtiyacı varsa, mesela Hollanda'daki partnerinden destek almaya çekinmiyor. Ortadoğu pazarına açılacaksa, mesela İran pazarına hakim partneriyle proje üretebiliyor.

THE sadece Batı’nın iyi taraflarını almıyor. Gerekirse Doğu’nun, gerekirse Güney’in, gerekirse Kuzeydoğu’nun, gerekirse Uzakdoğu’nun iyi taraflarını alıyor. Kendi iyi taraflarını da o bölgelere transfer ediyor.

THE’nın gücü, tarihsel süreci iyi analiz eden mantalitesine dayanıyor.

Churchill’in de dediği gibi:

“Geriye dönünce ne kadar uzağa bakabiliyorsanız, ileriye bakınca da muhtemelen o kadar uzağı görürsünüz."

X
LIVE VIEW ISTANBUL